14 лютого проводиться День донора. Включаючи донорів органів.

День донора підвищує обізнаність про важливість донорства органів, очей, тканин, кісткового мозку, тромбоцитів і крові. Цей день нагадує про те, як одна доброчинна дія може врятувати кілька життів і змінити долі людей.

Чому донорство так важливе?

Один донор може врятувати до трьох життів, передавши свою кров або інші життєво важливі компоненти. Щорічно в світі збирається близько 112,5 мільйонів одиниць донорської крові. У США цей показник сягає 13,6 мільйона одиниць, з яких майже 21 мільйон одиниць компонентів крові переливається пацієнтам. Щодня необхідно понад 38 000 донацій крові, щоб забезпечити потреби лікарень.

Донорство органів — шанс на нове життя

Окрім крові, донорство органів має вирішальне значення для багатьох людей. Одна людина може врятувати до восьми життів і покращити 75 інших завдяки донорству органів, очей та тканин. Зараз в США майже 114 000 людей чекають на пересадку органів, а близько 22 000 з них — у Каліфорнії. Для багатьох із них пересадка органів — це єдина надія на виживання.

Історія донорства органів

Перша успішна трансплантація нирки була проведена ще у 1954 році, і це стало великим проривом у медицині. До кінця 1960-х років успішно провели пересадки печінки, серця і підшлункової залози. Пересадки легенів і кишечника з’явилися вже в 1980-х роках, і з того часу технології продовжують розвиватися, рятуючи безліч життів.

День донора — це не лише привід для роздумів, а й можливість стати частиною цієї великої і благородної справи. Ваша підтримка може дати комусь другий шанс на життя.

Previous Article
Next Article

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *