Протидія булінгу

Як дорослим реагувати на булінг: інструкція для освітян

Булінг – явище інтернаціональне і поширеним не лише в Україні, а й в усьому світі.

Згідно з результатами дослідження ЮНЕСКО, особи, які пережили булінг, часто мають проблеми із соціалізацією в дорослому житті, дуже сильно страждає психологічне здоров’я людини. Діти, які переживають булінг у школі, схильні до депресії, тривожних розладів та ПТСР. Часто вони схильні до самогубства.

Дитяча несоціалізована агресія є серйозною соціальною психолого-педагогічною проблемою. Насилля є однією із причин цілої низки негативних наслідків: академічна неуспішність, шкільна дезадаптація, неадекватна самооцінка, тривожність тощо.

Якщо розглядати це явище з правової точки зору, необхідно відмітити, що в даному випадку порушується ціла низка законодавчих актів щодо захисту прав дитини.

З інформацією про актуальність проблеми булінгу, законодавчі акти, види булінгу, правову відповідальність, наслідки, алгоритм дій у разі стикання з випадками  булінгу ви можете ознайомитись

ЗА ПОСИЛАННЯМ

1.Булінг

2. Закон України

3.Нормативно-правова база

4. Методичні рекомендацій

5. План заходів з реалізації норм Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» у БСШ №16 на 2021 рік

6. Поради для класного керівника:

7. Поради для учнів:

Буклет “Стоп булінг”

Буклет “Стоп булінг”